Hvem opstiller til kommunevalget?
Og hvor mange kommer fra Jegindø og Thyholm?
Thyholm.dk har lavet en liste over alle opstillede partier og kandidater, der kommer fra Jegindø og Thyholm.
Husk at stemme på en lokal tirsdag den 21. nov.
Samtidig henviser vi til vor ønskeseddel til vore politikere. Har du en ting der bør tages hånd om så skriv til redaktionen@thyholm.dk, og den vil komme på listen. Se listen her.
Kandidater og partier
A. Socialdemokratiet
John Christoffersen, Thyholm
Calle Schmidt, Jegindø
B. Radikale Venstre
Peter Vestergaard, Thyholm
Jens Ahrengot, Jegindø
C. Det Konservative Folkeparti
Kjeld Graversgård, Jegindø
Lars Fomsgaard Larsen, Thyholm
Christian Espersen, Thyholm
D. Nye Borgerlige
Har ingen lokal kandidat
E. Struer-Thyholms Fremtid
Nelly B. Korsgaard, Thyholm
F. SF - Socialistisk Folkeparti
Anne K. B. Petersen, Thyholm
I. Liberal Alliance
Har inen lokal kandidat
O. Dansk Folkeparti
Har ingen lokal kandidat
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
Lene Houe, Thyholm
John Vangsgaard, Thyholm
Z. Fremskridtspartiet
Har ingen lokal kandidat
Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne
Har ingen lokal kandidat
Å. Alternativet
Har ingen lokal kandidat
Valgforbund
AE.
A. Socialdemokratiet
E. Struer-Thyholms Fremtid
BFØÅ.
B. Radikale Venstre
F. SF - Socialistisk Folkeparti
Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne
Å. Alternativet
CI.
C. Det Konservative Folkeparti
I. Liberal Alliance
DO.
D. Nye Borgerlige
O. Dansk Folkeparti
VZ.
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
Z. Fremskridspartiet
Her bringer vi en liste over alle kandidater og partier
A. Socialdemokratiet
Niels Viggo Lynghøj
John Christoffersen, Thyholm
Flemming T. Sørensen
Flemming Odde
Palle Lykke Ravn
Lars Møller Pedersen
Claus Søgaard Andersen
Ann Møller Nielsen
Eigil Christensen
Annelise Knudsen
Calle Schmidt, Jegindø
Dorthe Ryø
Lars Juul Mikkelsen
Georg Sabroe
Kaj Munkholm
Kristian Svenningsen
Flemming Karlsen
Kim Steen Gadegaard
Torben M. Klint
B. Radikale Venstre
Peter Vestergaard, Thyholm
Ole Agergaard Olsen
Jens Ahrengot, Jegindø
Adam Jensen
C. Det Konservative Folkeparti
Kjeld Graversgård, Jegindø
Villy Nielsen, Humlum
Dennis Holm Christensen, Struer
Bertil Bøje Jensen, Hjerm
Lars Fomsgaard Larsen, Thyholm
Bitten Kvist Jakobsen, Bremdal
Carsten Mortensen, Struer
Kenneth Alf Kristiansen, Struer
Jørn H. Kristiansen, Struer
Christian Espersen, Thyholm
D. Nye Borgerlige
1. Karen Maria Hansen, Struer
2. Jan Phuklin Prichystal, Struer
3. Johannes Evald Mortensen, Struer
E. Struer-Thyholms Fremtid
Anna Marie Brix Poulsen
Karin Leegaard Hansen
Sabina Hørlyck Rønberg
Erik Rusbjerg Nielsen
Vivian H. Stokholm
Nelly B. Korsgaard, Thyholm
Keld Bøg
F. SF - Socialistisk Folkeparti
Grethe Hestbech, Struer
Bende Juel Okkerstrøm, Struer
Anne K. B. Petersen, Thyholm
Hanne Jacobsen, Struer
Renate Johansen, Struer
I. Liberal Alliance
Tim Pindstofte
O. Dansk Folkeparti
1. Jette Lund
2. Carsten Boldt Rasmussen
3. Hans Simmelsgaard
4. Torben Buurgaard Jensen
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
Mads Jakobsen
Per Jakobsen
Claus Hansen
Christine Dragsbæk Knudsen
Lars Nielsen
Steen Jakobsen
Peter Astrup
Lene Houe, Thyholm
Marianne Bredal
Claus Ohrt
Elin Hamborg
Poul Kjær Nielsen
John Vangsgaard, Thyholm
Z. Fremskridtspartiet
Kjeld Jensen, Struer
Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne
1. Frede Kloch Sørensen, Hjerm
2. Christian Ingemann Rasmussen, Struer
Å. Alternativet
1. Povl Eskild Petersen
2. Helene Bylov
3. Vibeke Bjerrum
Valgforbund
AE.
A. Socialdemokratiet
E. Struer-Thyholms Fremtid
BFØÅ.
B. Radikale Venstre
F. SF - Socialistisk Folkeparti
Ø. Enhedslisten - De Rød-Grønne
Å. Alternativet
CI.
C. Det Konservative Folkeparti
I. Liberal Alliance
DO.
D. Nye Borgerlige
O. Dansk Folkeparti
VZ.
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti
Z. Fremskridspartiet